Menu stránok Bioprodukty nakúpite tu Obsah stránok

BIOMILA - produkt čistej prírody

O nás

Spoločnosť Biomila spol. s r.o. je najväčším výrobcom, spracovateľom a distribútorom biopotravín na Slovensku.

Naša vízia

Cieľom spoločnosti je prinášať biopotraviny ako alternatívu ku konvenčným potravinám pre ľudí, ktorým záleží na zdravom spôsobe života a na prírode, v ktorej budú vyrastať ich deti. Našim heslom je

Objavte chuť a silu prírody!

Čo robíme?

Spoločnosť Biomila spol. s r.o. pôsobí na myjavských kopaniciach, kde spracúva najmä špaldovú pšenicu, liečivé byliny a jablká dopestované v systéme ekologického poľnohospodárstva. Spoločnosť má vlastnú cestovináreň, baliareň, kamenný mlyn a veľkosklad. Ponúka široký sortiment biopotravín (značky Biolinie, Bioharmonie, Sonnentor, Biopekárna Zemanka, Dobré časy, NaturGreen, IsolaBio, Koldokol, a iné) i ekologickej drogérie a kozmetiky (feel eco, Sonett, Naturfyt), odbornú literatúru a doplnkový sortiment (vankúše, reklamné predmety).

Tím Biomila

Spoločnosť Biomila spol. s r.o. zamestnáva ľudí v regióne Myjavy. V rámci tímovej kultúry sa usilujeme o priamu, otvorenú komunikáciu, vzájomnú dôveru a férovú spoluprácu. Neustále na sebe pracujeme a vzdelávame sa.

Produkty

Spoločnosť Biomila spol. s r.o. vyrába vlastnú značku biopotravín BIOMILAR. Pod značkou BIOMILA vyrába produktové rady čajov (porciovaných), zrniny, múky a krupice, výrobky z obilnín, cestoviny (najmä celozrnné), pekárenské výrobky (tyčinky), sušené jablká, a slnečnicový olej. Dokopy vyrába spoločnosť vyše 40 druhov vlastných výrobkov. Celkovo má však spoločnosť v portfóliu asi 800 aktívnych produktov rôznych značiek a krajín pôvodu (napr. Biolinie, Bioharmonie, Sonnentor, Dobré časy, atď.). Celý sortiment nájdete v našom internetovom obchode www.bio-predaj.sk

Politika kvality

Každá prevádzka spoločnosti Biomila spol. s r.o. je schválená Regionálnym úradom verejného zdravotníctva a zároveň je kontrolovaná Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou, ktorá vykonáva časté audity a odbery vzoriek. Výroba a spracovanie prebieha v súlade s požiadavkami Systému kvality HACCP. To znamená, že je neustále kontrolovaná hygiena pri výrobe a kvalita výrobkov. Výrobné prevádzky, v ktorých sa výrobky Biomila®  spracúvajú majú certifikovaný Systému kontroly kvality IFS.

Ocenenia

Výrobky značky BIOMILAR získali už niekoľko ocenení Biopotravina roka. O jeho udelení rozhodujú slovenskí biospotrebitelia hlasovaním každý rok, vďaka iniciatíve Centra environmentálnych aktivít v Trenčíne a Zväzu ekologického poľnohospodárstva Ekotrend Slovakia. Vďaka vašej podpore môžeme hrdo používať značku Biopotravina roka pre tieto naše výrobky:

2005 - BIOMILAR špaldová krupica
2007 - biomed z Levočských vrchov
2009 - BIOMILAR špaldové celozrnné tyčinky
2010 - BIOMILAR sušené jablká
2011 - BIOMILAR špaldové cestoviny - tarhoňa
2013 - BIOMILAR špaldové celozrnné cestoviny - penne

2014 - BIOMILAR špaldové celozrnné cestoviny - špirály

Okrem toho v roku 2012 získali BIOMILAR múky a cestoviny špaldové, pšeničné a ražné a sušené jablká ochrannú známku regionálnej značky Tradície Bielych Karpát (tradiciebk.sk). Toto označenie zaručuje, že ide o regionálny produkt, ktorý je nielen kvalitný, ale spĺňa i ďalšie prísne kritériá. Okrem lokálneho pôvodu surovín sa vyznačuje vyšším podielom ručnej práce, využitím tradičných postupov a šetrnosťou k životnému prostrediu. Garantom značky TBK na Slovensku je Centrum environmentálnych aktivít. V regióne Bielych Karpát na Slovensku je celkom 13 držiteľov tejto ochrannej značky, no tradíciu má aj na Českej strane Bielych Karpát.

Naši partneri

Spoločnosť Biomila spol. s r.o. spolupracuje s rôznymi dodávateľmi bioproduktov na Slovensku (Agrokarpaty Plavnica, Createc Zvolen, Búšľak Oil, CIBI, Inwex), v Čechách (PRO-BIO, o.s. Staré Město, Sonnentor Čejkovice, Koldokol, Biopekárna Zemanka), ale tiež v Španielsku (Laboratorios Almond, S.L.). Spoločnosť je jedným z najväčších distribútorov bioproduktov na Slovensku. Dodáva do obchodných sietí (Kaufland, BILLA, dm drogerie markt, COOP Jednota, METRO, CBA, Labaš), do špecializovaných predajní zdravej výživy, vybraných lekární, ale aj do e-shopov. Viacerí výrobcovia bio potravín používajú suroviny od spoločnosti Biomila spol. s r.o. na výrobu vlastných produktov (Zelená a Modrá, , a.i.).  Spoločnosť tiež využíva formy priameho predaja prostredníctvom trhov, výstav, prezentácií spojených s ochutnávkou a tiež v rámci internetového predaja.
Hlavným výrobným programom spoločnosti je špaldová pšenica a výrobky z nej pod značkou Biomila®

Rozvoj

Spoločnosť Biomila spol. s r.o. sa neustále zlepšuje. Modernizuje svoje prevádzky, technologické vybavenie a rozširuje skladové priestory. Cieľom je vytvoriť vlastný výrobno-spracovateľský komplex na dvore v Rudníku, kde by mala mať priestor aj vlastná podniková predajňa, prezentačná miestnosť a samozrejme deti svoje miesto na hru a zábavu.

Pozrite si aj našu oficiálnu stránku www.biomila.sk kde nájdete nielen svkelé zdravé recepty, ale aj odborné články, mapu dostupnosti našich výrobkov a ďalšie informácie...

Doplňujúce fotografie

Recepty - tip na dnes
Bioprodukty nakúpite tu
Kontakty

BIOMILA, spol. s r.o.
906 23 Rudník č.428

Tel.: +421-(0)34-621 56 21
E-mail: e-shop@biomila.sk